Vážení zákazníci, vzhledem k současnému náporu na dopravní společnosti je možné očekávat zdržení dodání objednávek na 2-3 pracovní dny.

Vyšší životnost letních pneumatik PremiumContact 6 potvrdili také běžní slovenští řidiči

• Výsledky několika měsíčního testování letních pneumatik PremiumContact 6, do kterého se zapojilo deset běžných řidičů ze Slovenska a Česka, potvrdili jejich vysokou životnost a výborné jízdní vlastnosti.

• Pneumatiky PremiumContact 6 byly redaktory magazínu Auto Bild ohodnoceny jako pneumatiky s nejlepšími jízdními vlastnostmi na mokrých a suchých cestách.


Bratislava, 28. únor 2018 - Zanedlouho na Slovensku vypukne období přezouvání zimních pneumatik za letní. Continental iv rámci letošní "prezúvacej sezóny" nabízí svou zdokonalenou stálici v podobě letních pneumatik PremiumContact 6. Ty už loni ve více testech odborných magazínů potvrdili zlepšení v parametru kilometrového výkonu, tj zvýšení životnosti pneumatiky, ve kterém předchůdkyně tohoto prémiového modelu zaostávaly. PremiumContact 6 konkurenci zdolávají i zde. Například ve velkém testu letních pneumatik německého magazínu Auto Bild zvítězili celkově, a dominovaly iv kategorii kilometrový výkon.
Pro potvrzení výsledků zlepšení životnosti Continental uspořádal i několik měsíční testování letních pneumatik PremiumContact 6 těmi nejpovolanějšími - běžnými vodiči. Do testu se zapojilo deset běžných řidičů ze Slovenska a Česka. Jezdci se do testování přihlásili prostřednictvím fanpage na Facebooku a museli splnit podmínku, že do konce října 2017 najedou minimálně 15 000 kilometrů. Tento limit všichni řidiči splnili, ale našli se i tací, kteří najezdili o desetitisíce kilometrů více. Testovací jezdci oceňovali především vysokou životnost pneumatik. Podle odborníků z Continentalu životnost pneumatiky nezávisí jen na tom kolik řidič ujede kilometrů, ale odvíjí se především od toho, po jakých trasách a vozovkách se pohybuje. Continental tak získal relevantní a cenné informace o pneumatikách a jejich opotřebení po jízdě na Slovenské silnicích přímo od spotřebitelů.
"S výsledky testu jsme velmi spokojeni, protože se nám potvrdilo to co jsme očekávali. Pneumatika PremiumContact 6 má velmi vysokou životnost a výborné jízdní vlastnosti. Díky získaným hodnotám jsme se ujistili, že tento model převýšil svého předchůdce Conti PremiumContact 5 a Conti SportContact 5, "uvedl Aleš Langer, z oddělení zákaznického servisu Continental Barum s.r.o.

Jednoznačný vítěz testu

Auto Bild testoval 52 modelů pneumatik velikosti 225/50 R 17 od evropských, amerických a asijských výrobců včetně letních pneumatik PremiumContact 6. Redaktoři magazínu přisoudili tímto pneumatikám "nejlepší jízdní vlastnosti na mokrých a suchých cestách, dynamické ovládání výkonu s přesnými reakcemi při řízení a krátkou brzdnou dráhu na suchu i za mokra "a pochválili" vynikající spotřebu paliva ". Závěrem experti napsali: "Jasným vítězem tohoto srovnávacího testu je nový model PremiumContact 6 od společnosti Continental. V žádné z dvanácti disciplín testu klopýtnout a stal se nejen celkovým vítězem testu, ale také "Eko-šampiónem.

Testovány byly i letní pneumatiky PremiumContact 6 o rozměru 235/50 R 18 pro SUV vozidla. V testu magazínu Autobild allrad potvrdili svoji prvotřídní vyváženost a nejlepší známky získaly na suché a mokré vozovce, jakož i v blátě.

Porota na horké novince z dílny společnosti Continental kromě krátké brzdné dráhy na suchu a mokru pozitivně hodnotila i dynamické handlingové vlastnosti, precizní odezvu řízení či dobrý kilometrový výkon.

Bezpečnost na prvním místě

Nové pneumatiky PremiumContact 6 kombinují maximální bezpečnost s vysokým komfortem, dobrými ekologickými vlastnostmi a přesnou reakcí řízení. Výsledkem je zvýšení jízdních výkonů o 15 procent a snížení valivého odporu o pět procent, bez zhoršení bezpečnosti. PremiumContact 6 jsou zvláště zaměřeny na bezpečnost, optimalizovaný handling a vysokou kvalitu jízdy, určené pro vozy od střední třídy nahoru. Zmíněné vlastnosti od pneumatik očekávají výrobci i řidiči. Continental je partnerem asociace Global NCAP s názvem Stop the Crash a novými pneumatikami demonstruje svůj závazek dosáhnout ideální rovnováhu mezi bezpečností, komfortem a udržitelností na nejvyšší možné úrovni.
Nové pneumatiky PremiumContact 6 postupně nahrazují své dva předchůdců, ContiSportContact 5 a ContiPremiumContact 5. V prvním roce budou nové pneumatiky dostupné v 70 velikostech pro ráfky s průměrem od 16 do 21 palců, které vyhovují osobním vozům a SUV.

zdroj: www.continental.sk