Nová pneumatika UltraContact s inovativní technologií

  • Dlouhá životnost díky nové směsi a novému běhounu

  • Robustní kostra zajišťující dlouhou životnost

  • Nová koncepce přináší jisté chování na mokrém povrchu a nízkou hlučnost pneumatiky

Nový model letní pneumatiky UltraContact od společnosti Continental nabízí velmi dlouhou životnost a vynikající bezpečnost. Aby toho vývojáři pneumatik dosáhli, přepracovali směs a běhoun tak, aby nabízel jak vyšší kilometrový výkon a maximální robustnost, tak také bezpečné jízdní vlastnosti a nízký valivý odpor.

Dlouhé životnosti docílili tím, že pro běhoun vyvinuli novou, velmi odolnou pryžovou směs, známou jako směs YellowChili. Ta obsahuje speciální systém odolných polymerních směsí, které zajišťují menší oděr než běžné směsi. Díky vysoce kvalitním složkám také dokáže dobře přilnout k povrchu vozovky a zajistit velmi dobrý záběr pneumatiky, což je důležité pro dobrý rozjezd, přesné řízení a krátkou brzdnou dráhu.

Dalším prvkem, který snižuje oděr a prodlužuje životnost, je speciálně vyvinutý běhoun. Kombinace vysokého počtu lamel s pevnými žebry dezénu zajišťuje vysokou tuhost a stabilitu, protože tlak se rovnoměrně rozkládá po celé styčné ploše.

Konstruktéři společnosti Continental se zaměřili na robustnost konstrukce, protože pneumatika má nabízet dlouhou životnost. Mnoho rozměrů nových pneumatik UltraContact je navíc vybaveno žebrem pro ochranu ráfku, které poskytuje dodatečnou ochranu spodní části bočnice.

continental-ultracontact-car-2-kopie

Mezi nejdůležitější vlastnosti této pneumatiky patří krátká brzdná dráha, a to i na mokré vozovce. Velký počet šikmých lamel u nové pneumatiky UltraContact zajišťuje dobrý odvod vody z kontaktní plochy do dezénových drážek a ramen pneumatiky. Tato koncepce se zkosenými lamelami urychluje odvádění vody a zajišťuje krátkou brzdnou dráhu za deště.

Jízdní komfort se úzce pojí s nízkým hlukem pneumatiky na vozovce. Po fyzikální stránce se hlukem míní zvukové vlny o různé frekvenci. Za účelem snížení intenzity těchto zvukových vln se do drážek mezi běhounovými pásky vkládají malé prvky – tzv. tlumiče hluku. Podobně jako vlnolam snižují hlučnost, aniž by bránily odvádění vody.

Nově navržená bočnice má vůbec poprvé nové čtyřdílné uspořádání, jaké ponesou budoucí generace pneumatik Continental. Název výrobku se nachází naproti jasně viditelné specifikaci rozměrů. Na bočnici je rovněž dvakrát znázorněno velké logo Continental. Mezi logy a označením modelu nebo rozměru vidíme vysoce kvalitní designové prvky. Další novinkou je, že název výrobku lze spatřit i v dezénových drážkách.

 

 

 Zdroj: marketing Continental Barum s.r.o.