Vážení zákazníci, z důvodu výrazného nárůstu počtu objednávek a hlavně extrémního tlaku na přepravu se doba doručení Vašich objednávek může protáhnou na 2-3 pracovní dny. Děkujeme velice za pochopení team autobaterie-pneumatiky.cz

Co je hloubka dezénu?

Hloubka dezénu je hloubka vzorku pneumatik. Minimální hloubka dezénu je dána zákonem tak, aby zaručila bezpečnou jízdu v létě i v zimě. Hloubku dezénu je proto nutné pravidelně kontrolovat jak na zimních, tak na letních gumách.

Hloubka dezénu letních pneumatik

Hloubka dezénu letních pneumatik nesmí být nižší než 1,6 mm. Podle odborníků je ale dobré pneumatiky vyměnit za nové, už když je hloubka dezénu nižší než 3 mm. 

Hloubka dezénu zimních pneumatik

Hloubka dezénu zimních pneumatik nesmí být nižší než 4 mm. Více o dezénu zimních pneumatik najdete v článku o povinnosti zimních pneumatik.

Jak měřit hloubku dezénu

Pro pohodlné měření hloubky dezénu je možné dnes zakoupit tzv. hloubkoměr – za pár korun jej seženete na benzinových pumpách nebo v hobbymarketu. Některé pneumatiky jsou také vybaveny různými vizuálními ukazateli opotřebení hloubky dezénu, s jejichž pomocí snadno zjistíte, jak na tom vaše pneu jsou.