Povinné zimní pneu: s přezouváním příliš neotálejte

Povinnost zimní pneuLéto už je za námi a s blížící se zimou je tu i strašák všech řidičů, povinnost zimních pneumatik. Spousta našich zákazníků si neví rady s tím, od kdy zimní pneu používat a také si je často nejistá, do kdy je zimní pneu vhodné na autě mít. Nezapomínejte, že jízda na letních pneu v zimním počasí je velmi nebezpečná. Proto jsme pro vás připravili malé shrnutí a doporučení týkající se povinnosti zimních pneu.

Povinnost zimních pneumatik - co říká zákon?

Podle zákona §40a 361/2000 Sb. mají čeští řidiči povinnost zimních pneu v období od 1. listopadu do 31. března, pokud je vozovka pokryta sněhem nebo je namrzlá. 

My však důrazně doporučujeme povinné zimní pneu používat od chvíle, kdy teploty dlouhodobě klesají pod 7°C. Určitě tedy nečekejte na to, až se ráno probudíte a venku bude nasněženo. Nejen, že se tak vyhnete přezouvání na poslední chvíli, kdy bývají termíny pro přezutí povinných zimních pneu zaplněné, ale budete hlavně jezdit bezpečně a nepřekvapí vás náhlá sněhová vánice nebo velké výkyvy teplot typické pro podzimní i zimní počasí.

Jak si správně vybrat povinné zimní pneu?

Od kdy zimní pneu mít, už víte. Jaké jsou ale ty správné pro vaše auto? Z hlediska bezpečnosti se určitě vyplatí do povinných zimních pneu trochu investovat. Není totiž pneu jako pneu. Některé extrémně levné zimní pneumatiky sice potěší vaši peněženku, ale zdaleka nesplňují bezpečnostní požadavky na povinné zimní pneu a mohou být velmi nebezpečné. Z tohoto důvodu tento typ pneu v našem e-shopu ani nenabízíme.
Vyberte si z naší nabídky povinné zimní pneu prověřených výrobců, jako jsou Bridgestone, Continental nebo Nokian. Z našeho sortimentu si vybere každý dle svých finančních možností a mít vyřešenou povinnost zimních pneu dříve je vždy lepší než později.

Nezapomeňte využít praktického filtrování zimních pneu na naší domovské stránce.

Povinné zimní pneu - vybrat

Proč jsou zimní pneumatiky účinné při nízkých teplotách?

Zimní pneumatiky jsou speciálně navrženy, aby zajišťovaly komplexní jízdní výkon za chladného počasí. Jejich směs gumy obsahuje vyšší podíl přírodního kaučuku. Zachovávají si pružnost i při teplotách nižších než 7 °C a lépe drží na vozovce. Drážky a žebra běhounu pneumatiky jsou hlubší než u letních pneumatik. Díky tomu na nich lze dobře jezdit na sněhu.

Stačí mi zimní pneumatiky do všech podmínek?

Na běžné ježdění vám zimní pneu postačí pro bezpečnou jízdu samy o sobě. Do extrémních podmínek (například jedete-li v zimě do hor) doporučujeme používat sněhové řetězy.

Rádi vám s výběrem povinných zimních pneu pomůžeme

Máte-li otázky týkající se výběru zimních pneu, přezutí na povinné zimní pneu nebo cokoliv dalšího, zavolejte nám na číslo  773 761 803 nebo nám napište na info@autobaterie-pneumatiky.cz.