Vážení zákazníci, vzhledem k současnému náporu na dopravní společnosti je možné očekávat zdržení dodání objednávek na 2-3 pracovní dny.

Testy zimních pneu 2018

  • V testu magazínu auto motor und sport dosáhla pneumatika WinterContact TS 860 jako jediná na hodnocení „velmi doporučujeme“
  • Redakce testovala 11 modelů pneumatik o rozměru 205/55 R 16 pro kompaktní třídu

V testu zimních pneumatik provedeném magazínem auto motor und sport (ams, číslo 21/18) projela pneumatika WinterContact TS 860 značky Continental cílovou čárou jako vítěz testu a jako jediný výrobek obdržela hodnocení „velmi doporučujeme“. Testováno bylo 11 zimních pneumatik o rozměru 205/55 R 16 pro kompaktní třídu. Redakce testovala celkem 19 kritérií na zasněžené, mokré a suché vozovce, valivý odpor a také hlučnost při kontaktu pneumatiky s vozovkou. Na základě těchto testů napsala redakce o zimní pneumatice značky Continental: „Na sněhu dobře kontrolovatelná, perfektně sladěná s ESP vozidla, vynikající jízdní vlastnosti za mokra, aktivní, ale bezpečná na suchých tratích.“

V celkovém hodnocení získala pneumatika WinterContact TS 860 9,1 bodu, tudíž výrazně víc než pneumatika na druhém místě, která měla 8,2 bodu. „Pouze pneumatika TS 860 prošla testem na všech testovaných podkladech bez významnějších nedostatků a díky vynikajícímu celkovému výkonu si zajistila výrazný náskok před pneumatikami, které v žebříčku následovaly bezprostředně za ní,“ napsali testovací jezdci.

Pneumatika WinterContact TS 860 je specialistou pro zimní roční období určená pro kompaktnější a menší vozidla. Dodávaný sortiment v současnosti obsahuje 66 výrobků o rozměrech mezi 13 a 17 palci pro rychlostní kategorie do 240 km/h a zahrnuje celou řadu provedení s označením XL pro zvýšené maximální zatížení pneumatiky a/nebo ochranu ráfku.

Kompletní testy ke stažení: zde a zde