Plechové disky, jak vybírat

Všechny nabízené ráfky plechových disků jsou prvotřídní kvality od nejvýznamnějších evropských výrobců (DOTZ, ENZO a další). Tyto levné disky jsou přizpůsobeny k užití jakýchkoliv okrasných poklic, které musí odpovídat rozměrům ocelového kola.

Plechové disky, jak vybírat?
  • podle značky motorového vozidla
  • podle modelového typu vozidla
  • podle motorizace

 

Dotazy ohledně použití plechových disků a dostupnosti:

773 761 803

Základním rozměrem ráfků kol je rozměr uvedený ve velkém TP. Dalším důležitým údajem je u disků rozteč a počet šroubů (např. 5x112, tzn. 5 šroubů s roztečí 112 mm).

Cena ocelového disku je bez jakéhokoliv dalšího příslušenství.

Najděte si přesný typ automobilu a my vám doporučíme ocelové disky, které nebudete mít problém použít. Nejvíce rozšířené rozměry ocelových kol jsou samozřejmě ty, které jsou nejběžněji zastoupené mezi auty na silnicích.

Příslušenství k plechovým diskům

K plechovým diskům je možno použít i bezpečnostní šrouby, které znemožňují odcizení celého kola i s pneu. Avšak větší význam mají u ALU disků kvůli vnoření šroubů do disku.

Obecné dotazy k plechovým kolům

Značení ocelových disků

znaceni-ocelovych-disku-2_2

Rozdíl mezi pojmy ocelové disky vs. plechové disky?

Význam je stejný. Správné pojmenování je ale ocelové disky, respektive ocelová kola. Název plechové disky je více používaný.

Má smysl mít u plechových disků bezpečnostní šrouby?

Nedoporučujeme. Bezpečnostní šrouby mají smysl zejména v litých ALU discích, kde je není možné jednoduše povolit.

Nač typ vozidla pro hledané ocelové disky?

Předejdete tak při nákupu problémům, kdy plechový disk nepasuje na vozidlo (např. špatná rozteč otvorů na šrouby pro upevnění kola