Vše o celoročních pneumatikách

Kdo nejvíce ocení nákup celoročních pneu

Celoroční pneumatiky mají samozřejmě v zimním období o hodně lepší vlastnosti než pneu letní a v létě daleko lepší vlastnosti než zimní pneumatiky. Pokud tedy nechcete pořídit dvě sady pneu, je tato volba pro Vás volbou ideální volbou.

Celoroční pneumatiky jsou určeny především pro řidiče, kteří nemají vozidlo k dennímu použití a za celý rok tedy nenajedou větší množství kilometrů. Pro ně by bylo pořizování dvou sad pneumatik poměrně neekonomické, poněvadž pneumatiky po určité době ztrácí své důležité vlastnosti, a to hlavně co se týká bezpečnosti, i když se na nich jezdí málo. Celoroční pneumatiky se tedy často volí proto, aby řidič kvůli malému množství najetých km nemusel pořizovat hned dvě sady pneumatik.

Dalším opodstatněným argumentem pro používání celoročních pneumatik může být také situace, kdy řidič ví, že při sněhu a námraze vyjíždí na vozovku stejně jen zřídka, a tudíž se nejspíš se špatnými jízdními podmínkami tolik nesetká.

Celoroční pneumatiky se často používají také u aut ve městském provozu, kde se zpravidla souvislá vrstva sněhu vyskytuje jen zřídka.

Celoroční pneumatiky

Výhody použití celoročních pneumatik

Celoroční pneu vám samozřejmě ušetří hodně práce i starostí okolo jejich servisu. Není to ale jen samotné přezouvání pneu, v čem jsou pro uživatele příjemné. Jejich výhody si můžeme shrnout následovně:

1.       Lze je použít celoročně tedy i v období, kdy jsou ze zákona povinné pneumatiky zimní.

2.       Šetří čas i úspory vynaložené na přezouvání letních pneumatik za zimní a naopak.

3.       Opotřebovávají se pomaleji, než když jezdíte celoročně na zimních pneumatikách.

4.       Nemusíte mít obavy, že vás překvapí náhlé výkyvy počasí.

5.       Není třeba přemýšlet, kam uskladnit druhou sadu pneumatik a jak o ni správně pečovat.

Nevýhody celoročních pneumatik

Je důležité vzít na vědomí, že celoroční pneumatiky jsou vlastně kompromisem, takže se nemohou ve většině svých vlastnostech vyrovnat pneumatikám letním nebo pneumatikám zimním. Hlavními nedostatky celoročních pneumatik tedy jsou:

1.       Brzdná dráha celoročních pneumatik je po většinou delší než brzdná dráha prémiových zimních pneumatik.

2.       Pro některé profesionální řidiče mohou být pneumatiky celoroční příliš široké.